Германскиот министер Heiko Maas изгуби ГАЈБА ПИВО на кладба со Британскиот колега Dominc Raab

64 Германскиот министер за надворешни работи Heico Maas се кладеше во гајба пиво со британскиот министер за надворешни работи Dominic

Read more

Нов вид на мерка: Една земја во Европа сега размислува да воведе четиридневна работна недела

21 Шпанската влада ја разгледува можноста за воведување на четиридневна работна недела, односно намалено работно време, со цел да се

Read more

РЕКОНСТРУКЦИЈА И ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ И НА БУЛЕВАРОТ 8.СЕПТЕМВРИ

31 Екипите на Град Скопје од денеска го реконструираат булеварот 8.Септември, напотегот од булеварот Илинден до улицата Скупи. Во текот

Read more

“Ris Flower” – Промоција на аудио и видео запис за првиот сингл со наслов “*Translucent*”

29 Почитувани,Со големо задоволство Ве покануваме на презентација на новиотинтернационален музички проект на артистот *Ris Flower*, а воедно ПРОМОЦИЈАна аудио

Read more

Родителите на децата кои досега беа ослободени се враќаат на извршување на работните задачи од 23 септември

24 Владата на Република Северна Македонија на денешната 4-та седница ги разгледа иусвои заклучоците на Главниот координативен кризен штаб донесувајќи

Read more

РСБСП со апел: „Паркирајте совесно и одговорно!“

38 Сообраќаен метеж, узурпирани тротоари, пешачки и велосипедски патеки, непроодни пешачки премини и зафатени паркинг места за лицата со попреченост. 

Read more