Од полноќ повисоки цени на горивата

38 Имајќи ги предвид влијанијата на овие елементи во формирањето на цените на нафтенитедеривати според Методологијата, малопродажните цени на нафтените

Read more

Првото нешто што ќе го видите на сликата ќе открие колку сте мудри

5 Мудроста е длабоко познавање и разбирање на животните ситуации, способност за донесување мудри одлуки и способност за споделување драгоцено

Read more

Неделен хороскоп од 05 до 11 февруари за сите хороскопски знаци

102 Овен Треба да се концентрирате и систематски да имплементирате барем дел од вашите идеи и тоа веднаш од понеделник.

Read more

Оревите се најдобрата храна за здравјето на мозокот: зошто треба да ги јадете секој ден

9 Со редовно користење на ореви во вашата исхрана, може да забележите подобрувања во меморијата и перформансите. Лекарите и сертифицираните

Read more

Делегации од Град Скопје и скопските јавни претпријатија денеска положија свежо цвеќе на споменикот на Гоце Делчев

7 Делегации од Град Скопје и скопските јавни претпријатија предводени од градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска положија свежо

Read more

Февруари месецот на љубовта, авантурите и космичката енергија! Ѕвездите нека ви бидат водич додека се движиме низ небесниот пејзаж во февруари.

14 Овен (21 март – 19 април):Овој месец, Овен, вие сте динамо на енергија и креативност. Прифатете ги новите предизвици

Read more