Легендарните Rolling Stones се првите кои во шест различни децении имаат најпродаван албум во Британија

33 Rolling Stones вчера повторно се најдоа на првото место на листата на најпродаваниалбуми во Велика Британија, со што влегоа

Read more

Хидроксихлорокин, кој се користи за лекување на пациенти со „Ковид-19“, го зголемува ризикот од смрт кај пациентите.

36   Хидроксихлорокин, кој се користи во повеќе држави во светот за лекување на пациенти со „Ковид-19“, го зголемува ризикот

Read more

Повеќе од 140 излечени од КОВИД-19 повторно позитивни на вирусот во Јужна Кореја. Лекарите немаат објаснување.

17 Вкупно 141 лице кои очигледно се опоравиле од „Ковид-19“ повторно позитивни на тестовите, соопшти во четвртокот Центрот за контрола

Read more

Коронавирусот никогаш нема да исчезне, изјави главниот епидемиолог во Шведска Anders Tegnell

15 Главниот епидемиолог на Шведска, Андерс Тегнел, рече дека грешат државите кои се надеваат дека ќе можат да се изборат

Read more

Центарци имаа ретка прилика да уживаат 1 час во перформансот на Лепи Џони. Центарци блазеси ви…

25 Љупа Ангелов или Лепи Џони е првиот македонски музичар што направи маалски концерт на отворено, во рамки на проектот

Read more