Анчелоти го надмудри Мурињо, Евертон ги оснесе сите три бода од Лондон

Фудбалерите на Евертон го победија Тотенхем со 1: 0 во натпреварот од првото коло
во англиската Премиер лига.
Екипата на Карло Анчелоти заслужено славеше во Лондон, покажувајќи дека Жозе
Мурињо ќе мора да потроши многу време за да ги намести коцките во Тотенхем.
Единствениот стрелец на натпреварот беше напаѓачот Доминик Калверт-Луин на
почетокот на второто полувреме.
Премиер лига, 1 коло:
Фулам – Арсенал 0:3
Лристал Палас – Саутемптон 1:0
Ливерпул – Лидс 4:3
Вест Хем – Њукасл 0:2
Недела:
ВБА – Лестер 0:3
Тотенхем – Евертон 0:1
Понеделник:
19:00 – Шефилд Јунајтед – Вулверхемптон
21:00 – Брајтон – Челси
Одложени:
Барнли – Манчестер Јунајтед
Манчестер Сити – Астон Вила

Leave a Reply