Стоилов се врати на тренинзите на Вардар. Го победи коронавирусот

Стојанче Стоилов ја доби битката со коронавирусот и се врати на стандардните обврски во својот клуб.

Стоилов не присуствуваше на завршницата на SEHA лигата поради коронавирусот кој му беше диагностициран. Неговото остсуство  се почувствува во играта на РК Вардар кои го освоија второто место.

Столилов се чувствува добро во моментов, им се приклучи на соиграчите, веќе е во подготовки со тимот за првиот сезонски предизвик во Лигата на шампионите, средбата со Мешков Брест која ќе се игра во среда во Белорусија.

Leave a Reply