ДЕВОЈКИ, овие работи НИКАКО не ги правите поради мажите

Една од најважните работи во врската е да останете верни на себе и да го задржите своето јас.
Ако некој ве замоли да го промените изгледот, друштвото, вашето хоби или која било друга работа, тоа е знак дека таа личност не е за вас. Љубовната врска треба да се гради на многу подлабоки темели, а не според изгледот и облеката. Во љубовта нема простор за површност, а личноста со која сте во врска треба да ве сака токму онаква каква што сте.

Еве неколку работи што никогаш не треба да ги правите поради вашите момчиња.

 

Диета
Никогаш не држете диета заради маж. Одлуката за здрава исхрана или вежбање треба да ја донесете само поради себе, а не да импресионирате некој маж.

 

Прекинувате пријателства

Ако вашето момче ви забранува да се дружите со други мажи, дури и ако станува збор за вашите пријатели од детството, тогаш со право можете да “го шутнете”. Ако момчето не верува во машко-женско пријателство, тоа кажува многу за неговиот однос со други жени.

 

Жртвување на кариерата

Не мора да избирате помеѓу љубов и кариера. Ако му пречат вашите деловни обврски, преиспитајте ја вашата врска. Човек што ве сака мора да ве поддржува во работата што ја работите и во сите ваши други интереси во животот.

 

Менување на стилот

Ако сака дотерани и нашминкани жени, а тоа не е вашиот стил, повремено можете да го расположите со некое ваше такво издание. Сепак, не треба да го менувате вашиот стил заради маж, но и вие не треба да го терате да го прави тоа.

 

Менување фризура

Тој сака русокоси, а вие сте бринета? Тој сака долга коса, а вашата е кратка? И покрај неговите желби, тој ве избрал вас и ако се обиде да ве убеди да го смените изгледот поради него, веднаш кажете му дека тоа не доаѓа предвид.

(Krstarica)

Leave a Reply