Хоакин Феникс може да заработи 50 милиони долари ако се согласи да глуми во две продолженија на „Џокер“

Актерот Хоакин Феникс би можел да добие неверојатни 50 милиони долари за улога во две продолженија на филмот ‘Џокер, пишува Мирор. Во моментов се водат преговори. 

– Хоакин првично сметаше дека „Џокер“ ќе биде самостоен филм. Но, сега се предомисли. Тој сака повторно да го игра овој лик, и покрај контроверзиите кои следуваа по прикажувањето на филмот – изјави извор за странски медиуми. Сценаријата за филмовите веќе се пишуваат.

– Warner Bros планира да направи две продолженија во следните четири години. Само се чека Хоакин да ги прифати условите и најголемата заработка во неговата кариера досега – додаде изворот.

Феникс чекаше до последната минута да потпише договор за првата улога на Џокер, но за продолженија се обидува да се ангажира на подолго време. Продуцентите се надеваат дека филмовите ќе бидат објавени во 2022 и 2024 година.

Филмот „Џокер“ минатата есен се најде во кино салите и собори рекорд. Само во првиот викенд на прикажување, во кино салите во САД, заработи неверојатни 96 милиони долари.

 

Извор: 24sata.hr

Leave a Reply