ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до
умерен, а во горниот тек на Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.
Минималната температура ќе биде во интервал од осум до 17, а максималната од 28 до
34 степени.
Во Скопје слично време, сончево со мала облачност и со умерен северен ветер.
Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне 31 степен.
Од понеделник ќе има повремено зголемување на облачноста и благо намалување на
дневната температура.
В четврток попладне се очекува локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Leave a Reply