Опожарени 2 возила во Ченто. Предизвикувачот пукал и со пиштол па избегал.

На 05.09.2020 околу 04,20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христофер Жефаровиќ“ во Скопје биле опожарени патничко возило “volkswagen phaeton“ со скопски регистерски ознаки и патничко возило “volkswagen tuareg“ со светиниколски регистарски ознаки, двете сопственост на И.Ф.(28) од Скопје. Таткото на сопственикот на возилата С.Ф.(54) се обидел да го фати лицето за кое се сомнева дека ги запалило возилата, но тоа испукало еден куршум од пиштол и избегало. Повредени нема. Извршен е увид од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извадок на дел од дневни настани 05.09.2020

Leave a Reply