Уништил позајмено Ламборџини вредно 280.000$ (ВИДЕО)

Несреќата се случила во Шпанија. Веднаш по несреќата се појави видеото на Youtube на кое се гледа луксузното Lamborghini Huracan Performante вредно 280.000$ уништено во зидот од една трафостаница во градот Huelva.

Возачот избегал од местото на настанот. Меѓутоа, полицијата го фатила во локална болница, каде возачот објаснил дека еден пријател му го позајмил автомобилот непосредно пред несреќата, што се случила неколку часа по полноќ на 09.08.2020

Возачот поминал само со полесни повреди. Нема информации дали возачот бил под дејство на дрога или алкохол и не се дадени дополнителни информации за тоа што ја предизвикало несреќата. Изгледа дека Ламборџинито се здобило со најголемиот дел од повредите во несреќата.

 

Leave a Reply