РК Вардар од 1ви Јуни со нов сопственик

Михајло Михајловски од 1ви Јуни го превзема РК Вардар. Тоа што до неодамна се шпекулираше сега доби и официјална потврда. Михајловски за неколку медиуми и лично го потврдил превземањето на РК Вардар. Михајловски изјавил дека од 1ви Јуни целосно го превзема клубот без долгови, а актуелниот сопственик Сергеј Самсоненко има обвската да ги исплати играчите до крајот на сезоната 2019/2020

Се шпекулира дека клубот за следната сезона планира нови играчи за да го засилат тимот и да ги задржат поголемиот дел од актуелниот состав. Приоритет ќе бидат Македонски ракометари, но секако ќе има и странски засилувања. По конкретно ќе се знае во периодот по 1ви Јуни. Вардар ќе опстанува и понатаму и ќе остане конкурентен во лигата на шампионите.

 

Leave a Reply