10-те нај паметни селебрити парови кои не стапиле во брак иако имаат заеднички деца

Shakira и Gerard Piqué (2 деца)

10 Celebrity Couples Who Didn’t Get Married, Even After Having Kids

Тие имаат 2 сина, Milan и Sasha,

Natalia Vodianova и Antoine Arnault (5 деца)

10 Celebrity Couples Who Didn’t Get Married, Even After Having Kids

Тие имаат 2 заеднички деца, Maxim и Roman, а Natalia уште 3 деца од предходниот брак со Justin Portman.

Eva Mendes и Ryan Gosling (2 деца)

10 Celebrity Couples Who Didn’t Get Married, Even After Having Kids

Eva и Ryan се заедно од 2011. Тие имаат 2 ќерки, Esmeralda и Amada, и сеуште не размислуваат за брак.

Anna Kournikova и Enrique Iglesias (2 деца)

10 Celebrity Couples Who Didn’t Get Married, Even After Having Kids

Во 2017, тие добија 2 деца, близнаците Nicholas и Lucy.

Diane Kruger и Norman Reedus (1 дете)

The 23rd Annual Critics' Choice Awards - Red Carpet : News Photo

Во Ноември 2018, Diane и Norman ја добија нивната ќерка и станаа прекрасни родители без да се венчаат.

Rose Byrne и Bobby Cannavale (2 деца)

10 Celebrity Couples Who Didn’t Get Married, Even After Having Kids

Rose Byrne и Bobby Cannavale се веќе 7 години заедно. Тие имаат 2 деца, Rafa и Rocco. Rose често го нарекува Bobby свој сопруг иако никогаш официјално не се венчале.

Jason Statham и Rosie Huntington-Whiteley (1 дете)

10 Celebrity Couples Who Didn’t Get Married, Even After Having Kids

Тие биле заедно 6 години пред да се верат во 2016. Во Јуни 2017, го добија нивниот син и сеуште не се во брак.

Olivia Wilde и Jason Sudeikis (2 деца)

10 Celebrity Couples Who Didn’t Get Married, Even After Having Kids

Заедно се од 2011, веридба направиле уште во 2013 и никогаш не стапиле во брак. Тие заедно имаат 2 деца: син роден 2014 и ќерка во 2016.

Goldie Hawn и Kurt Russell (4 деца)

10 Celebrity Couples Who Didn’t Get Married, Even After Having Kids

Тие имаат 1 заедничко дете, и 3 од предходниот брак.

Kirsten Dunst и Jesse Plemons (1 дете)

2017 Film Independent Spirit Awards  - Sponsors : News Photo

Во Мај 2018 го добија нивниот син, Се зборува дека тие се веќе во брак но никогаш тоа не е потврдено од нивна страна.

ИЗВОР

Leave a Reply