Одредување на кармата по датум на раѓање: како да ја дознаете вашата судбина и иднина?

37 До датумот на раѓање можете да дознаете што ве чека во иднина, поради која причина вашата судбина излегува на

Read more

Во текот на вчерашниот ден МВР санкционираше 277 возила за брзо возење

10 Во текот на вчерашниот ден (28.01.2024) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Македонија

Read more

Неделен хороскоп од 29 јануари до 4 февруари за сите хороскопски знаци

81 Овен Ќе се зголемат барањата за вашата работа. Значи, можеби вреди да се намали јачината на интензитетот, но да се

Read more

Претседателот на ДНЕТ Ердоган Сарач и Генералниот Секретар Џунејт Рушид оствариja средба со Градоначалникот на општина Босилово г-дин Ристо Манчев.

55 Денешната програма на средби продолжи со средба со градоначалникот на општина Босилова, г-дин Ристо Манчев. Одредивме патоказ за изборите

Read more

Нови повисоки цени од полноќ

60 Имајќи ги предвид влијанијата на овие елементи во формирањето на цените на нафтенитедеривати според Методологијата, малопродажните цени на нафтените

Read more

11 знаци дека вашата интуиција е подобро развиена од 90% од луѓето

21 Интуицијата е способност да се согледа или разбере нешто без експлицитно логично расудување. Тоа е внатрешно чувство или увид што

Read more

Хороскопски знаци кои меѓусебно никогаш нема да се сложуваат како пар

58 Односите меѓу луѓето во голема мера зависат од индивидуалните карактери, искуства, вредности и многу други фактори. Сепак, на некои

Read more

Град Скопје спречи уште еден екоцид кој се случувал на територија на општина Ѓорче Петров

13 Имено, се работи за детектирана еколошка катастрофа која во општина Ѓорче Петров се случувала на парцела од 4.000 метри

Read more

(ВИДЕО) Претреси во Скопје, лишен од слобода дилер на дрога, ќе биде запленет имот вреден над 600.000 евра

62 Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материјали заедно со СВР Скопје

Read more