Во текот на вчерашниот ден МВР санкционираше 277 возила за брзо возење

12 Во текот на вчерашниот ден (28.01.2024) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Македонија

Read more

Велешанец за да сокрие голтнал две пакувања со амфетамин откако ги забележал полициските службеници

69 На 13.01.2023 во 18.00 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода Т.М.(49), Д.Ѓ.(33) и

Read more

МВР одзема 25 мотоцикли во засилена акциска контрола минатата недела

115 310 санкционирани возачи на мотоцикли, 25 мотоцикли одземени Во периодот од 25.07.2022 до 31.07.2022 спроведена е засилена акциска контрола

Read more

Крадел нафта од средното медицинско во Битола. Полицијата го фатила на лице место

97 Приведен крадец од Битола, фатен при кражба на 260 литри нафта На 29.03.2022 во 05.15 часот на ул.„Македонска Фаланга”

Read more

Над 100 полициски службеници, хеликоптер, доброволци во активна потрага по Петар Џобоски

79 Министерството за внатрешни работи продолжува со интензивната потрага по детето Петар Џобоски, за кое неговиот родител пријави во петокот

Read more

Запленет автобус со фалсификат документација кој се движел од Скопје кон Истанбул

87 (19.12.2021) околу 17 часот на наплатната станица Миладиновци полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки при Одделот за

Read more