Поради „Парада на гордоста“ посебен режим на сообраќај во Скопје во сабота (22.06.2024)

17 На 22.06.2024(сабота) во 17.00 часот ќе се одржи настанот „Парада на гордоста“ во централно-градско подрачје во Скопје. Од тие

Read more

Поскапуваат горивата од полноќ

20 Имајќи ги предвид влијанијата на елементите во формирањето на цените на нафтенитедеривати според Методологијата, малопродажните цени на нафтените деривати

Read more

„Лето без пожари“ – превентивна активност на СВР Скопје

4 Одделението за превенција при СВР Скопје во соработка со Јавното претпријатие „Национални шуми“ како и Шумска полиција, денеска (15.06.)

Read more

Неделен хороскоп од 17 до 23 јуни за сите хороскопски знаци

66 Овен Оваа недела ќе имате можност да ја покажете својата генијалност, можете да покажете пример за ефикасност. Вашите претпоставени

Read more

„YES фестивал во Скопје. Млади европски приказни, млади креативци“

7 На YES фестивал во Скопје во организација на издавачката куќа „Чудна шума“, се одржуваат многубројни и разновидни креативни работилници

Read more

Регулаторна одлучи. Нови цени од полноќ

8 Имајќи ги предвид влијанијата на овие елементи во формирањето на цените на нафтенитедеривати според Методологијата, малопродажните цени на нафтените

Read more

Ако нешто постојано заборавате, тоа е знак на висока интелигенција, вели науката

23 Ако сте склони кон заборавеност, тогаш веројатно повеќе од еднаш сте размислувале како да ја подобрите вашата меморија. Сепак,

Read more