Неделен хороскоп од 29 април до 5 мај за сите хороскопски знаци

Овен

Оваа недела може да биде полна со искушенија. Можно е да се обидат да ве измамат или да ве искористат за свои цели. Бидете внимателни и не се спротиставувајте. Обидете се да не бегате од тешки разговори со колегите и шефовите. Само не преземајте дополнителни обврски. Препорачливо е да се обидете да ги ублажите амбициите во текот на неделата, да бидете разумни во трошењето.

Бик

Оваа недела ќе бидете едноставно незаменливи каде и да ве познаваат, а можеби и на неколку места каде што сè уште не знаат за вас. Ве очекуваат најповолните промени во однос на кариерата. Ќе остварите ново познанство, ќе се однесувате поволно со него, а тој ќе ви пружи непроценлива услуга. Веројатни се успешни преговори и интересни патувања. Единственото предупредување: вашиот успех може да предизвика иритација, затоа бидете трпеливи и не препуштајте се на провокации, тие очекуваат да не успеете.

Близнаци

Се разбира, сега е вашето време. Тоа помага да се открие вашиот креативен потенцијал, да се акумулира сила и енергија. Веројатни се патувања и состаноци, кои ќе ве збогатат со најразлични впечатоци. Ќе ја почувствувате хармонијата и радоста на животот. Потпирањето на трпението и мирното чекање ќе ви донесе успех во личниот живот.

Рак

Ќе бидете успешни во промовирањето на нови идеи и оригинални случувања. Загарантирано ви е поволното внимание на претпоставените и колегите. Заштитете ги добрите односи меѓу блиските луѓе од навреди и недоразбирања. Настаните што ќе започнат оваа недела може да добијат неочекуван карактер. Петок и сабота се добри денови за патувања надвор од градот.

Лав

Оваа недела ќе ви требаат квалитети како што се внимателност, доследност во вашите постапки и претпазливост. Подобро е да не започнувате нови работи во понеделник. Обидете се помалку да се расправате со вашиот шеф. Децата може да ве збунат со нивните проблеми. Во четврток повикајте се на вашата интуиција, комуникациските вештини и дипломатските вештини ќе ви помогнат, тогаш моменталната ситуација ќе можете да ја искористите во своја полза.

Девица

Не дозволувајте мрзеливоста да ви се доближи, во спротивно таа ќе ве спречи да постигнете резултати. Во првата половина од неделата, нема потреба да правите грандиозни планови, подобро е да се фокусирате исклучиво на секојдневните тековни работи. Бидете мудри и претпазливи, обидете се да избегнувате проблеми и конфликтни ситуации во односите со партнерите. Откријте и дефинирајте јасни цели. Нема потреба да ги бркате сите работи одеднаш. Викендите се погодни за семејни активности, релаксација дома и средби со пријателите.

Вага

Оваа недела ситуацијата ќе биде најповолна за љубов и романса. Не брзајте со работите. Подобро бидете внимателни, вашиот незадржлив темперамент и жежок темперамент се закануваат да доведат до сериозни кавги со оние кои ви се важни. Вторник е добар ден за започнување на најголемите и најважните работи се што започнува на овој ден особено добро ќе функционира. Во четврток ве очекува пријатен состанок.

Скорпија

Оваа недела е генерално конструктивна и поволна за вас. Ќе добиете унапредување и зголемување на платата. Вашиот авторитет меѓу колегите и претпоставените расте. Ви се доделуваат се поодговорни задачи. И ќе завршите одлична работа со нив. За време на долгите викенди, бегајте од метежот и рутината.

Стрелец

Треба да обрнете големо внимание на работата, препорачливо е да започнете со расчистување на насобраните случаи. Ќе треба да се посвети многу време на решавање на актуелните проблеми поврзани со финансискиот сектор. Во вторник патувањата и службените патувања ќе бидат исклучително успешни. Викендите ќе ве воодушеват, ова се денови кога можете да запознаете убави луѓе, да се забавувате и да одите на гости. Во сабота може да се случат позитивни настани во животот на вашето семејство.

Јарец

Во понеделник препорачливо е да ги следите вашите изјави, инаку постои ризик да западнете во неволја. На овој ден, можеби ќе ви треба помош од пријателите и колегите, ќе ви биде тешко да се справите со голема количина на работа. Добри вести поврзани со вашиот личен живот најверојатно се во среда. Во четврток и петок може да ве прогонуваат недоразбирања, бидете максимално фокусирани и внимателни.

Водолија

Обидете се да не подлегнете на искушенија и провокации оваа недела. Подобро е однапред да ја опишете вашата линија на однесување и да се држите до неа по секоја цена. Во средината на неделата може да имате прераспределба на обврските на работа, како резултат на што може да стекнете поголема независност. Во четврток и петок може да ви дојдат неочекувани гости.

Риби

Оваа недела може ненадејно да ве вклучи во вител на настани: активна кореспонденција со деловни партнери или со нов кандидат од страницата за запознавање, состаноци, кратки патувања. Среда се заканува да биде еден од најтешките денови во неделата на психолошки план. На крајот на неделата потрудете се да посветите барем малку внимание на вашиот дом, ова е добро време без жалење да се ослободите од насобраното ѓубре.

Leave a Reply