Неделен хороскоп од 8 до 14 април за сите хороскопски знаци

Овен

Оваа недела не обидувајте се да решите сè со употреба на сила и не претерувајте со важноста на волјата, бидејќи тоа само ќе ве направи непријатели. Но, приемчивоста и флексибилноста ќе ви овозможат да стекнете вистински истомисленици долго време во личноста на вашите непосредни партнери. Во средината на неделата може да се соочите со потребата да направите избор, постапете смирено, смислено и без брзање. Дипломатијата и претпазливоста се ваши пријатели. Паниката, себичноста и неумереноста се непријатели. За време на викендите, излезете во природа или барем во парк, поминувајте време со пријателите и не размислувајте за проблемите.

Бик

Се чини дека сте потсвесно подготвени за борба и насилни акции. Треба свесно да ја менувате и стратегијата и тактиката и да не се предавате на импулсите. Постапувајте помеко, бидете пољубезни, сменете го гневот во милост, полесно ќе ви биде и вам и на оние околу вас. Со држење во строгите граници на учтивост и великодушност, можете да добиете неочекувана промоција или некој друг, но не помалку пријатен подарок на судбината.

Близнаци

Оваа недела вашиот сериозен и совесен однос кон работата нема да остане незабележан. Можеби ќе добиете многу интересна и сериозна понуда која е сосема способна да ги зголеми вашите приходи. Доаѓа поволен момент за конкретни постапки, одговорни чекори и други судбоносни зафати. За време на викендот, одморете се од метежот и метежот и не поштедете време за себе.

Рак

Оваа недела треба да се концентрирате на решавање на важни и итни работи. Обидете се да не трошите скапоцена енергија. Вие, се разбира, сте силни и моќни, но помошта во искачувањето на скалилата во кариерата нема да ви наштети. Можеби ќе има проблеми од страна на партнерот, но на крајот се ќе заврши добро доколку вистината е на ваша страна. Проектите од кои веќе сте се откажале ќе тргнат на терен. Треба сериозно да размислите за одмор.

Лав

Различни настани и состаноци ве очекуваат оваа недела. Бидете внимателни кога ја распределувате енергијата и времето. Ќе ви требаат не само на работа, туку и дома. Во понеделник и среда, веројатни се недоразбирања и конфликти, бидејќи вашите интереси може малку да се разликуваат од интересите на вашите партнери. Со покажување здрав разум, ќе постигнете компромис со нив. Во недела подгответе се за долги разговори со семејството.

Девица

Неделата може да биде успешна во однос на работата и финансиите, само треба да измазнете некои груби рабови. Обидете се да извлечете максимум од вашата креативност. Само не го влечете ќебето премногу, настаните ќе се одвиваат без ваше учество. Во четврток ќе завршите незавршена работа. Во петок навремените совети од пријателите ќе ви помогнат да го пронајдете најдобриот начин да го решите проблемот што ве мачи подолго време. Обидете се да не одбивате барања од роднини.

Вага

Оваа недела ве очекува многу работа. Но, ако се справите со тоа, вашиот авторитет и плата ќе се зголемат. Размерот на вашите сопствени идеи може да ве спречи навистина да ги процените вашите способности. Разговарањето за вашите лични проблеми со близок пријател може да помогне да се разјаснат работите. Обидете се да посветите малку време на удобноста на сопствениот дом за да можете да се опуштите во него после напорна работа.

Скорпија

Неделата ќе биде успешна и профитабилна. Може да очекувате напорен работен распоред, но за тоа ќе бидете добро платени. Вашиот авторитет ќе се зголеми, вашето влијание врз другите ќе се зголеми. Можете лесно да се справите со многу задачи и да ги реализирате вашите планови. Ќе има можност за раст на кариерата и дополнителни приходи.

Стрелец

Оваа недела ќе треба да се воздржите од гласни изјави и ветувања, како и критики. Довербата во вашите способности и доследноста во постапките ќе ви помогнат да ја освоите наклоноста на другите и да ги зајакнете добрите односи со претпоставените. Во вторник треба да дадете јасни одговори и да не излегувате надвор од темата. Во втората половина од неделата ќе бидете во добра форма и ќе можете успешно да ги завршите задачите што сте ги започнале порано.

Јарец

Имате одлична можност да ги решите проблемите со осаменоста и недоразбирањето. Не плашете се да запознавате нови луѓе. Се препорачува да бидете активни и упорни во спроведувањето на вашите планови. Изводливо е успешно совладување на нова професија, желба да направите значителни промени во вашиот живот. За време на викендот очекувајте неочекувани гости.

Водолија

Оваа недела може да донесе разочарувања и врева. Не прифаќајте ничиј збор за тоа, информациите треба да се проверат. Сега не е препорачливо да се преземат какви било активности кои би можеле да се сметаат за глобални. Подобро е само да се оди со протокот. Во петок, не треба да ги слушате советите на „добронамерниците“, подобро е да го слушате гласот на вашата интуиција.

Риби

Веројатни се промени во расположението и конфликти во семејството. Вашата компетентност може да биде тестирана, не штедете време на проучување на прашањето, потпирајќи се само на она што веќе знаете дека не вреди, вашето сопствено искуство можеби нема да ви биде доволно. И воопшто, доаѓа време кога треба да го научите она што не сте го знаеле. Одете на викенд патување со вашите деца.

Leave a Reply