Неделен хороскоп од 18 до 24 март за сите хороскопски знаци

Овен

Обидете се да ги балансирате вашите аспирации со вашите способности. Оваа недела не можат брзо да се решат сите прашања кои се појавуваат, што ќе биде многу досадно. Сепак, треба да бидете трпеливи и да дејствувате постепено. Не би било лошо да се има поддршка од истомисленици. Деловен состанок во четврток може да ви отвори нови примамливи понуди. На крајот на неделата ќе мора да се нурнете во проблемите на вашите деца.

Бик

Ве очекува успех во професионалната сфера, но треба да ги мобилизирате силите за колективни активности. Сега можете да станете лидер и организатор. Обидете се да ги исправите грешките навремено. Важно е да не се нервирате поради ситници. Бидете филозоф за пречките и одложувањата. Колку сте повоздржани, толку полесно ќе имате поконструктивен пристап кон решавањето на вашите проблеми. Во недела ќе имате корист од пасивниот одмор.

Близнаци

Неделата може да ве задоволи со интересни познанства, топли средби со стари пријатели и романтични состаноци. Можеби ќе се најдете среде разни настани – радосни и позитивни. Вашите креативни идеи ќе донесат успех и профит. Ѕвездите се уверени дека сте го избрале вистинскиот пат и ве очекува среќа.

Рак

Доаѓа поволен период за раст на кариерата и креативно самореализација. Ќе биде корисно да направите нешто ново, да одите на мастер студии, да се пријавите на курсеви за обука. Изберете ја главната задача, тргнете ги настрана малите и не толку важни работи. Треба реално да ја процените моменталната ситуација и да се обидете да постигнете успех.

Лав

Изгледа дека ќе мора да го повторите она што не сте го научиле и да ги исправите грешките. Сè уште не е можно да се оди напред. Во вторник и четврток обидете се да избегнете кавги и конфликти, многу проблеми ќе се решат сами. За време на викендот може да одлучите дека вашите најблиски не ве ценат и не ги земаат предвид вашите интереси, но не брзајте со избрзани заклучоци.

Девица

Сè уште нема да имате време целосно да уживате во постигнатото, кога сигналот ќе ве повика да освојувате нови височини. Оваа недела веројатно нема да се одморите од праведните трудови, туку напротив, тоа ветува поголема активност од вообичаеното во сите погледи. Фокусирајте се на главната работа, невозможно е да направите сè, безмилосно отсечете го непотребното. Овој викенд соберете ги пријателите и забавувајте се.

Вага

Оваа недела ќе ви помогне да ги разјасните старите и да формулирате нови задачи што ќе треба да ги решите. Ќе се случи некој важен пресврт во вашиот личен живот, ќе ги извадите очилата во розова боја и ќе го видите партнерот без украс. И тоа ќе биде корисно за двајцата. Во петок ќе ги најдете најдобрите начини за решавање на вашите проблеми. Бидете внимателни со информациите, внимавајте на говорот, пред да кажете нешто, размислете двапати, невнимателен збор може да ви наштети.

Скорпија

Малите тешкотии оваа недела лесно ќе се повлечат под вашиот притисок, а посериозните само ќе ја разгорат вашата борбена страст. Ќе ја постигнете посакуваната цел, ќе добиете нова работа и ќе може да сметате на солидна добивка. Во втората половина од неделата се планираат интересни патувања кои ќе ви отворат нови хоризонти на личен и деловен план.

Стрелец

Доколку не избрзувате со настаните или не покажувате прекумерна нервоза и нетрпеливост, тогаш неделата ветува дека ќе бидете мирни и одмерени. Вашите најблиски ќе ви помогнат и поддржуваат. Подобро е да не правите барања, бидејќи тоа ќе доведе до конфликтна ситуација. Во четврток и петок ќе ви биде понудена профитабилна работа со скратено работно време. Во недела можни се пријатни изненадувања.

Јарец

Ситуацијата ќе бара одлука. Затоа, не двоумете се предолго, направете избор. Не заборавајте да ги слушате советите на колегите и пријателите. Обидете се да ги преиспитате односите со саканите; можеби сте станале премногу жешки или невнимателни. Вреди да поминувате време со вашето семејство за време на викендите.

Водолија

Во тимот вашиот авторитет останува неспорен, не само вработените, туку и раководството ќе се обиде да ви излезе во пресрет на половина пат, да ви создаде поволни услови за работа, се што треба да направите е да дејствувате. Подобро е да не се одложува враќањето на долговите, доколку ги има. Сега е важно да се биде исклучително внимателен со документацијата за да се избегнат изобличувања и грешки. Во петок бидете внимателни во изјавите и генерално помалку зборувајте.

Риби

Имате огромен број интересни идеи и нови планови, но треба да се фокусирате на најперспективните, бидејќи нема да можете да оживеете сè одеднаш. Размислете за нов извор на приход. Постои можност да се справите со станбено прашање. Тој дефинитивно нема да одлучи сам. Не акумулирајте проблеми, решавајте ги.

Leave a Reply