Неделен хороскоп од 12 до 18 февруари за сите хороскопски знаци

Овен

Почетокот на неделата ветува дека ќе биде доста проблематичен, но до викенд гужвата ќе заврши и ќе се препуштите на добар одмор во добро друштво. Во понеделник и среда можете да очекувате досадно изобилство од непотребни контакти. Бидете внимателни во вашите изјави, другите може да бидат премногу чувствителни и одмазднички. Во четврток има шанса да добиете нова работа која ќе обезбеди брз раст на кариерата.

Бик

Во понеделник препорачливо е да не започнувате нови работи или да создавате нови познанства. Добро би било сами да се справите со вашите проблеми, пријателите и роднините веројатно нема да можат да ви помогнат, тие само ќе почнат да разговараат и да озборуваат. Немојте да бидете подложни на ласкање, не надевајте се со пофалбите на другите. Вашите достигнувања бараат потврда со пракса и оваа можност ќе ви се појави. Време е да размислите за претстојните празници.

Близнаци

Оваа недела ќе најдете пријатни настани, нежни признанија и пријателска комуникација. Ќе ја почувствувате радоста на животот и хармонијата со себе и со светот. Треба само да верувате во најдоброто и да не се плашите да ги следите вашите соништа. За време на викендот душата ќе ви бара мир и самотија, одморете се за себе, ова благотворно ќе влијае на вашата благосостојба.

Рак

На почетокот на неделата особено често ќе ве посетуваат нови идеи и желба да промените нешто. Можно е да се соочите со проблемот да изберете помеѓу примамлива и многу примамлива можност. Не заборавајте дека од доброто не се бара добро. Пред да дејствувате, дајте си време да размислите и да измерите сè. За време на викендите, не седете дома, одете во кино или на прошетка во планина.

Лав

Сега не треба да се препуштате на филозофски размислувања; потребен ви е реален поглед на светот. Во четврток буквално можете да најдете златна идеја. Не треба премногу да се занесувате со заштита на интересите на другите луѓе, бидејќи работите на работа ќе се акумулираат со неверојатна брзина и ќе бараат итно решавање. Ризикот од конфликт ќе се зголеми во петок.

Девица

Препорачливо е да се создаде ред и удобност во куќата, сè треба да изгледа беспрекорно, инаку може да почувствувате непријатност. Обидете се да не потпаднете под влијание на другите; исто така, не ги потценувајте (како и преценувајте) вашите способности и вештини. Може да искористите некои нови искуства: да посетите интересна изложба, да одите на забава, да купите билет за концерт или за натпревар на омилениот фудбалски клуб.

Вага

Оваа недела ќе имате пријатни вести и состаноци, а можни се и романтични состаноци. Вашиот личен живот ќе се промени на подобро. Во четврток и петок ќе можете да ја покажете својата професионалност, вашите претпоставени ќе ги ценат вашите идеи. Можете лесно да најдете заеднички јазик со различни луѓе.

Скорпија

Оваа недела искористете ги своите комуникациски вештини сто проценти, ова ќе ви помогне во спроведувањето на плановите. Ве очекува среќа во бизнисот, можете да сметате на солиден профит. Сега се поставува основата за идните успешни проекти. Вашиот личен живот ќе стане похармоничен и посреќен.

Стрелец

Оваа недела ќе можете да одврзете бројни јазли и безбедно да се ослободите од она во кое долго време сте заглавени. Не бидете трпеливи и тивки, бидете поактивни. Искористете ги овие денови за да воведете ред во вашиот живот. Добро време за службени патувања, патувања и преселба во друг град. Слободно склучувајте договори со далечни партнери, но бидете внимателни со оние кои се во близина.

Јарец

Можете да очекувате успех во професионалната сфера и во бизнисот. Обемот на работа за една недела нема да ве изненади или исплаши, само резултатите од работата може да ве вознемират. Но, не наоѓајте мана на себе, бидете објективни, а не критични. Сега не треба да ја истурате целата своја душа во доверлив разговор, или ќе бидете погрешно разбрани или ќе го искористите она што е кажано против вас. Засега е подобро да молчиме отколку да зборуваме.

Водолија

Треба да размислите добро пред да ја прифатите понудата. Ова се однесува и на професионалната и на личната сфера. Сега препорачливо е да не преземате никакви драстични активности. Обидете се да не се вклучувате во конфликти освен ако е апсолутно неопходно. Во петок ситуацијата најверојатно драматично ќе се промени, на овој ден ќе треба да донесете сериозна одлука од која може да зависат вашите изгледи. Сомнежите за вашите сопствени способности ќе исчезнат.

Риби

Оваа недела треба брзо да ги промените плановите и да донесувате одлуки, не плашете се да ризикувате. Обидете се да бидете исклучително искрени со себе, овој квалитет ќе ви овозможи да станете господар на ситуациите. Сега е препорачливо да не ги шокирате другите со екстраваганција на однесување. За време на викендите, поминувајте повеќе време со вашето семејство.

Leave a Reply