Неделен хороскоп од 05 до 11 февруари за сите хороскопски знаци

Овен

Треба да се концентрирате и систематски да имплементирате барем дел од вашите идеи и тоа веднаш од понеделник. Ако одложите сè за подоцна, ова е патот до пропаст. Во среда ќе мора да ги браните своите идеи. Покажете трпение и издржливост, и ќе го добиете она што го сакате. Ненадејниот состанок во сабота ќе ви овозможи да ги обновите изгубените врски, да стекнете нови познанства и да научите многу интересни и корисни работи.

Бик

Искористете ја оваа недела за да стекнете информации и знаење. Ѕвездите мислат дека сте премногу нурнати во вашите проблеми. Обрнете големо внимание на она што се случува околу вас. Имајте повеќе доверба во сопствените способности, одржувајте емоционална рамнотежа. Среда ќе ве воодушеви со интересни вести и конструктивни предлози. Петок е идеален за средба со пријателите. Обидете се да бидете потрпеливи со вашите најблиски, иако тие ќе се обидат да ве исфрлат од рамнотежа на секој можен начин.

Близнаци

Не бидете премногу срамежливи, ценете ги вашите позитивни квалитети и дајте им можност на другите да го сторат истото. Можни се многу позитивни промени и во личните и во професионалните работи. Дури и фантастични планови се остваруваат. Многу проблеми сами ќе се решат. Можно е зближување со влијателна личност. Сабота е одличен ден за состанок или примање гости.

Рак

Многу животни прашања оваа недела ќе се решат мирно и без напнатост. Атмосферата околу вас ќе се усогласи и ќе донесе мир. Можете да направите нешто екстравагантно, но ќе има нешто за паметење. Четврток ќе биде добар ден за завршување на старите работи. Сабота е поволна за активна рекреација.

Лав

Препорачливо е да поминувате повеќе време со семејството, да им донесете радост на вашите најблиски. Обидете се да се погледнете објективно, не ја потценувајте вашата самодоверба. Бидете вредни и завршете ги неопходните и значајни задачи. Вашите работни подвизи ќе бидат забележани и наградени од претпоставените. Во сабота, не пропуштајте ја можноста да се сретнете со пријателите, поканете ги да ги посетат.

Девица

Оваа недела ќе имате можност да решите тешко, но витално прашање. На почетокот на неделата пријавувањето и приемот на документите ќе биде лесно. Можен е неочекуван пресврт во работата. Преговорите со новите партнери ќе бидат успешни, а можни се и романтични познанства. Претходно започнатиот бизнис ќе напредува успешно. Пријателите можат да бидат доста досадни со нивните прашања и совети. За да ја постигнете целта, бидете трпеливи.

Вага

Можеби ќе развиете многу нови интереси, па се чини дека ќе станете редок гостин дома. Добра недела за креативни потфати, физичка активност и патување. Една од главните цели е подобрување на вашето здравје и релаксација. Подобро е да го поминете викендот во осаменост, да гледате романтична комедија, да слушате мирна музика.

Скорпија

Оваа недела, личните работи може да дојдат до израз; прашањата поврзани со семејството се закануваат да ви го одземат целото време и мисли. Може да има многу гужва, вознемиреност и тешкотии во донесувањето конкретни одлуки. Но, сепак е подобро да направите важен чекор што ќе ви овозможи да бидете блиски со вашата сакана личност. Проширувањето на кругот на познаници ќе донесе нови можности, а можни се и профитабилни деловни понуди. Имате шанса да ги плените другите со вашите идеи и да најдете поддршка.

Стрелец

Има некои добри изгледи оваа недела, но ќе треба да се направат некои тестирања. Околу вас ќе се развие креативна и деловна атмосфера. Можеби не очекувате сребрена постава, сепак, постигнувањето на вашите цели е сосема можно. Вашето добро расположение ќе им помогне на многумина во тешките моменти. На крајот на неделата ќе добиете достојна награда за вашите напори.

Јарец

Оваа недела треба да покажете одговорност и точност, тогаш успешно и профитабилно ќе решите многу од вашите проблеми. И смело брзајте напред кон нови достигнувања. Но, не се обидувајте да се преправате дека сте гуру, бидејќи брзо ќе бидете ставени на вашето место. Во петок, вашата иницијатива и ефикасност ќе бидат ценети. Викендов состанок со ново познанство може да ве разочара.

Водолија

Препорачливо е да ја ублажите својата страст и да посветите повеќе внимание на деловните проекти. Прекумерното брзање се заканува да доведе до сериозни финансиски загуби. Во втората половина од неделата можно е скриено противење на вашите планови. Водете ги работите внимателно, почесто консултирајте се со колегите и не обидувајте се да плетете интриги. Во петок неочекуван пресврт на настаните ќе се одрази на вашата идна судбина, но за влијанието да биде поволно, треба да вложите максимални напори.

Риби

Оваа недела ќе ги привлечете другите со добрина, мудрост и искрена желба да помогнете во тешките моменти. Но, себичноста ќе биде казнета. Четврток е погоден ден за активни активности, вашата изведба ќе ве задоволи. Поминете ја неделата со пријателите или во пријатно друштво. Обидете се да бидете реални и не барајте премногу од вашите најблиски.

Leave a Reply