Се врати на тронот: David Guetta е најдобриот DJ на светот


David Guetta, еден од најголемите музичари и продуценти во историјата на електронската музика, e прогласен за најдобар DJ во светот.

Највлијателната глобална листа на главни актери на електронската сцена ја формираа скоро 1,3 милиони гласови на читателите на списанието DJ Mag, а Guetta го освои првото место за последен пат во 2011 година, објави тимот на фестивалот Егзит.

„Навистина е неверојатно, мислам дека се чувствувам посреќно од првиот пат“, рече Guetta.

На второто и третото место се најдоа Dimitri Vegas & Like Mike и Martin Garrix.


 

Leave a Reply