Идеални сопруги: 2 најверни жени во хороскоп


Едно истражување открива дека жените најчесто ги изневеруваат партнерите кои не им помагаат во домашните обврски, но астролозите тврдат дека жените во овие два хороскопски знаци никогаш не помислуваат да го изневерат својот сопруг.


Бик
Жените родени во знакот на Бик се многу морални и искрени, па не би го изневериле сопругот или момчето. Верноста е најважната работа во врската. Затоа тие не простуваат изневерување.

 

Девица
Иако изгледаат ладни, кога се заљубени, жените Девици се преплавени со емоции и се целосно посветени на својот сопруг или момче, и тоа толку многу што не ги ни забележуваат другите мажи. Поради љубовта кои постојано им ја покажуваат на своите партнери  – изневерувањето не им паѓа на памет.


 

Leave a Reply