Урнебесна пародија во која Трамп одбива да ја напушти Белата куќа се шири на интернет


Откако американските медиуми го прогласија Џо Бајден за нов претседател на САД, штабот на Трамп објави дека изборите сè уште не се завршени.

Ваквата реакција не претставува изненадување за никого, со оглед на целата врева на Доналд Трамп околу „неправилностите“ во последните неколку дена. Секако, ова не помина без реакции на социјалните мрежи, па така со Трамп се пошегуваа и поранешниот дански премиер, како и водителот Џими Кимел, кој објави монтирано видео кое веднаш привлече внимание на Твитер.

Но, тој не е единствениот што ја споредува загубата на претседателското место на Доналд Трамп со реакцијата на луто дете. На социјалните мрежи повторно кружи клип на Comedy Central, во кое Трамп е бесен бидејќи не сака да ја напушти градинката или Белата куќа, а многумина заклучија дека снимката е поактуелна сега отколку во 2017 година, кога е направена.

Leave a Reply