Почина актерот Џефри Палмер


Британскиот актер Џефри Палмер почина на 93-годишна возраст.
Палмер беше познат по улогите во филмовите “The Fall And Rise Of Reginald Perrin”, “As Time Goes By” и “Butterflies”.

Го гледавме и во “Fawlty Towers”, “Dr Who”, “Tomorrow Never Dies”.


 

Leave a Reply