Жена ден по ден ги опиша симптомите пред нејзиниот тест да покаже дека е позитивна на Ковид-19


Кели Холмс, двократната олимписка шампионка имала голем број симптоми пред да се открие дека е позитивна на коронавирусот.

Поранешнaта атлетичарка водела евиденција за симптомите сите седум дена пред да се тестира за коронавирус.

Холмс, која освои злато на 800 и 1500 метри во Атина во 2004 година, на Инстаграм објави како се чувствувала поради коронавирусот, со сите симптоми кои вклучуваат главоболка, болки во телото и целосно губење на вкусот.

50-годишната Холмс се изолирала откако била на одмор и признава дека поради болеста „никогаш не лежела толку долго“.

„Еден ден насмевка, друг ден ковид“, објави Холмс на социјалните мрежи, објавувајќи и селфи од нејзиниот неодамнешен одмор.


„ Ден 1 – воспалено грло – страшна главоболка.

Ден 2 – полошо + болка во телото, стегање во градите.

Ден 3 – полошо полошо + тест.

Ден 4 – лоша главоболка, изгубен мирис.

Ден 5 – полошо, позитивен резултат плус губење на вкус!

Ден 6 – омалаксана, стегање во градите, главоболка. Навистина ми се врти во глава. 

Ден 7 – главоболка, вртоглавица, замор, лесна кашлица, сè уште нема вкус и мирис.

 

“За среќа, имам 26-дневен предизвик „да не јадам чоколадо“ затоа што во спротивно ќе бев изгубенa !!!

“Официјално сум “коронирана”. Никогаш не сум била болна толку долго”.

 

Холмс, која исто така е и поранешен инструктор во британската армија, додава: „Знаете дека имате коронавирус кога вашата паста за заби, сирење, путер од кикирики и намазот од квасец имаат ист вкус – никаков !!!“


 

View this post on Instagram

Smiles one day, the next day Covid!!! Day after pic ? Day 1 – Sore Throat-Bad headaches Day 2 – above + aching body,tight chest Day 3 – above worse + vTest Day 4 – Bad Headaches, Lost Smell Day 5 – Above, Positive result ? plus loss of taste! Day 6 – Drained, tight chest,headaches,Really dizzy Day 7 – Headaches,Dizzy, tired,slight cough, still no taste or smell Day 8 – Been awake since 4am with extreme body pains and now really dizzy. BUT headaches are subsiding so that progress. ??‍♀️Taste or smell not back yet. Took a back foot this afternoon – wiped out feel crap! Lucky I am on a 26 day “don’t eat chocolate” challenge otherwise would be wasted!!! But naffed off about gin though ? I have officially been Corona(ed)! I have The Rona! ?=??? ?= Sucks!!! Yes still feel ? I have NEVER laid down for so long ??‍♀️ **For those reading anything other that what I have written. No I didn’t get it in ? Cyprus I caught off someone whilst filming Hildenborough Kent! ** Just thought I would share the love…?Stay safe peeps #covid_19 #covid #throat #pandemic #virus

A post shared by ????? ?????? ? (@damekellyholmes) on

Leave a Reply