ГО ПРЕДВИДЕ ВИРУСОТ, НО НИКОЈ НЕ ЈА СЛУШАЛ: Сега таа има ново предупредување: Означете го јануари 2021 година на вашиот календар


Астрологот Jessica Adams беше толку сигурна во своето предвидување дека вирусот ќе го уништи целиот свет, така што таа започна да се подготвува за најлошото. Уште во февруари 2019 година, Jessica се обиде да ги предупреди луѓето за коронавирусот, но никој не ја слушаше, пишува Mirror.

Во нејзините предвидувања, таа го издвои 10 јануари 2020 година, кој подоцна влезе во историјата како ден кога почина првата жртва од Ковид-19. Таа знаеше што следи, па ја откажала големата забава која требала да ја направи во март, го напуштила својот дом во Лондон и се преселила во Тасманија, каде сè уште живее со двете кучиња и кокошка.

Уште едно од нејзините предвидувања се однесуваше на датумот 1 октомври, денот кога на Доналд Трамп му беше дијагностициран коронавирус.

 

Ќе научиме да живееме со коронавирусот

 

Бидејќи нејзините предвидувања сега се остварија, таа ги сподели своите визии за иднината, вклучително и Божиќ 2020 година, драмата на кралското семејство и изборите во САД.

Jessica за Ковид-19 тврди дека ќе си имаме работа со овој вирус уште некое време. Таа вели дека нема да има вакцина, па затоа „ќе научиме да живееме со него“. Сепак, според неа, овој Божиќ треба да биде фантастичен.

Jessica верува дека работите ќе почнат да се менуваат четири дена пред Божиќ, додавајќи дека „сè ќе биде поврзано со пријателството, хармонијата и глобалната безбедност“. Опра Винфри некако ќе биде вклучена, но повеќе детали не се откриени.

Што се однесува до кралското семејство, според Jessica, принцовите Вилијам и Хари нема да се сретнат толку брзо. Таа исто така верува дека Меган Маркл и Хари ќе вложат пари во алтернатива на кафето, чоколадото или месото.

 

Доналд Трамп ќе ги загуби изборите

 

Jessica тврди дека тинејџерите ќе бидат во центарот на вниманието од 2023 година и дека „многу брзо ќе дојдат на власт“ и истакна дека сите ќе бидат воодушевени од тоа колку брзо се движат.

Според Jessica, изборите во САД нема да поминат „лесно”, а Доналд Трамп ќе изгуби. Нејзините предвидувања за Брегзит се прилично екстремни. Велика Британија според неа ќе се распадне на четири одделни држави.

Jessica вели дека секој треба да обрне внимание на јануари 2021 година и да го заокружи на своите календари. Се тврди дека Велика Британија ќе заврши таму каде што беше пред 2000 години, пред римската инвазија.

Според Jessica, екстремните климатски промени ќе стивнат до 2026 година, а Грета Тунберг ќе ужива во нормален живот.

Leave a Reply