Нетфликс ја најави новата сезона на „Наркос“


Нетфликс објави дека крими-серијата „Наркос“ ќе добие уште една сезона.


Во соопштението се наведува дека последниот дел од приказната е „сместен во деведесеттите години“ и „ја опишува војната што избувна по распадот на империјата од страна на Феликс, кој го игра Диего Луна“.


“Додека новите независни картели се борат да го преживеат политичкиот пресврт и ескалираното насилство, се појавува нова генерација мексикански кралеви. Но, во оваа војна, вистината е првата жртва – и секое апсење и убиство само ја турка вистинската победа сè повеќе и повеќе …” стои во соопштението.

Иако Нетфликс не го одреди датумот на премиерата, тие потврдија дека продуцентот Ерик Њуман ќе му ја предаде диригентската палка на Карл Бернард, додека Вагнер Моура ќе режира две епизоди во „Наркос: Мексико, сезона 3“.


 

Leave a Reply