Ева Мендез го најави своето враќање на големото платно по пауза од 6 години


Ева Мендез, која се повлече од светот на глумата и се посвети на дизајнирање облека, честопати ги истакнува своите години и е една од ретките што објавува фотографии на социјалните мрежи без фотошоп.

Актерката Ева Мендез откривдека никогаш не размислувала да стане мајка, но тоа се сменило кога се запознала со Рајан Гослинг.

„Никогаш порано не сакав деца се додека не се заљубив во Рајан, и на некој начин се заврши добро кога го родив своето прво бебе на 40-годишна возраст”, откри актерката во едно интервју.

Манекенката и актерка секогаш беше фокусирана на својата кариера, но кога го запозна Гослинг, почувствувала дека сè си дошло на свое место.

„Второто дете го родив на 42 години и мислам дека тоа кај мене функционираше, така што фокусот од мојата кариера го префрлив на моето семејство“, изјави Мендез, која направи пауза од глумата за да се посвети на воспитувањето на своите ќерки, Есмералда (6) и Амада. (4)

Актерката неодамна откри дека се чувствува подготвена да му се врати на актерството, а во новото интервју откри со какви проблеми, сега се соочува.

“Списокот на работи кои сега би ги правела е сè пократок и пократок. Не сакам да правам ништо насилно, не сакам да правам ништо ризично”, изјави Мендез заклучувајќи дека единствено што и преостанува е да глуми во филмовите на Дизни.


 

Leave a Reply