КОРОНА ВИРУСОТ ГО НАПАДНА БАЕРН: Сериозни проблеми за европскиот фудбал!


Фудбалерот на Баерн Минхен, Серж Гнабри е позитивен на корона вирусот и ќе го пропушти денешниот натпревар против Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, објави германскиот клуб.

Клубот изјави дека Гнабри е добро и дека тој во моментов е во домашна изолација. Тој е првиот играч на Баерн позитивен на корона вирусот. Покрај мечот со Атлетико, Гнабри ќе го пропушти и претстојниот дуел против Ајнтрахт во Бундеслигата. Тој ги започна сите натпревари на почетокот на новата сезона во германскиот шампионат, а постигна хет-трик на отворањето на сезоната против Шалке.


 

Leave a Reply