Видео од најлошиот лет досега: Жена кашла кон патниците во авион и вика дека сите ќе умрат


Инцидентот се случил во авионот на релација Белфаст – Единбург, кога патничка, почнала да им вика на другите патници дека ќе умрат, a покрај тоа,  намерно кашлала кон нив.

Проблемите започнале кога стјуардесата и кажала на жената да стави маска како заштитна мерка и превенција поради корона вирусот.

“Живеј го животот. Секој ќе умре еден ден, го знаете ли тоа? Сите умираат. „Без разлика дали е корона или не…“, вика жената на цел глас, пренесува Дејли меил.

Еден од патниците потоа се налутил и и рекол дека треба да излезе од авионот, во кој штотуку се качиле, што ја разгневило. „Се надевам дека ќе умреш, копиле, се надевам дека ќе умреш“, вика таа и почнува да кашла кон патниците.

Портпаролот на компанијата „Изи џет“ потврди дека имало инцидент во нивниот авион. Тој посочи дека според правилата на Европската агенција за безбедност на воздухопловството, сите патници сега мора да носат маски за време на качувањето, сумнувањето од авионот и за време на самиот лет, освен кога јадат или пијат. Таквото однесување не може да се толерира“.


 

Leave a Reply