Несреќниот брак на принцот Чарлс и принцезата Дајана беше прикажан во новиот трејлер за „The Crown“: видео


Нетфликс се подготвува за премиерата на сезоната 4 на популарната серија „The Crown“. А публиката ќе види не само фасцинантна епизода од венчавката на принцот Чарлс и принцезата Дајана, туку и откривање на нивната несреќна врска.

 

Вчера на 13 октомври, на Youtube беше објавен нов трејлер за ТВ серијата „The Crown“, кој ги зачуди сите филмски фанови. Се чини дека само фазата на подготовка за венчавката и најлуксузната церемонија ќе биде украсување на 4-та сезона. Авторите направија значителни напори да го создадат овој фрагмент од животот на кралското семејство со неверојатна точност.

Се распадна бракот на принцот Чарлс и принцезата Дајана, како што беше опишано од ликот на надбискупот од Кантербери, кој ја водеше свадбената церемонија на двојката во 1981 година 

Еве ги настаните од кои се создаваат бајки: принцот и принцезата на денот на нивната венчавка. Но, бајките обично завршуваат во оваа фаза со едноставна фраза: „
Живееа среќно некогаш“, – рече херојот на серијата Роберт Рунси. 

Перипетиите во палатата нема да завршат тука: кралицата Елизабета Втора нема да најде место за себе поради интензивната комуникација со премиерката Маргарет Тачер. Кои други тестови ги очекуваат главните ликови на серијата – погледнете го официјалниот трејлер. 

Сезоната 4 од серијата „The Crown“ ќе биде објавена на Нетфликс на 14 ноември 2020 година. 

Главните улоги во серијата „The Crown“ се: 

  • Оливија Колман – кралицата Елизабета Втора од Велика Британија
  • Тобијас Мензиси е сопруг на нејзиното височество принцот Филип
  • Хелена Бонам Картер е сестра на Елизабета Втора Маргарет
  • Ерин Доерти е принцезата Ана
  • Ош О Конор е принцот Чарлс
  • Ема Корин е принцезата Дијана
  • Смарагд Фенел – Камила Шанд 
  • Illилијан Андерсон – Маргарет Тачер

https://lifestyle.24tv

Leave a Reply