Кристијано Роналдо позитивен на коронавирус!


Еден од најдобрите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус, објави Фудбалскиот сојуз на Португалија.

Како што се наведува, Роналдо веднаш е ставен во изолација.

Португалците го откажа тренингот и прес-конференцијата пред утрешниот натпревар против Шведска во Лигата на нации.

 


 

Leave a Reply