Половина милион лајкови: маската на Меколи Калкин во моментов е најголем хит на Интернет


Меколи Калкин уште еднаш го освои интернетот. Откако воодушеви со најавата за неговиот роденден и покажа како би изгледало новото продолжение на филмот Сам дома, тој сега се пофали со маска која во моментов е тотален хит на социјалните мрежи.

“Just staying Covid-safe wearing by the flayed skin of my younger self. Don’t forget to wear your masks, kids.”, напиша тој покрај фотографијата на која носи маска со мотив од филмот Сам дома, поточно сцената во која Кевин вреска.

Фотографијата за само неколку часа беше лајкната повеќе од половина милион пати, а имаше и над 75.000 споделувања.


 

Leave a Reply