Познат АСТРОЛОГ ПРЕДУПРЕДУВА: Октомври ќе биде полн со КРИМИНАЛ, љубомора, ТЕШКИ ЗБОРОВИ, но и неверојатни ПРЕСВРТИ


Меркур во знакот на Шкорпија го имаме уште од 28 септември и ќе остане таму до 2 декември годинава.

Причината за долгиот престој во овој знак е ретроградно движење на Меркур од 14 октомври до 4 ноември – тоа ќе ја нагласи неверојатно силната интуиција и неверојатно силното нуркање во длабочините на нештата.

Меркур во знакот на Шкорпија ќе ве натера, ако сакате да кажете нешто, тоа ќе биде на директен начин и точно како што мислите или нема да кажете ништо. Со ваков Меркур, нема да бирате премногу зборови и нема да обрнувате внимание на чувствата на другите.

Меркур овде ja нагласува големата решителност и храброст, иако е поизразена снаодливоста во надминувањето на пречките кои досега не сте биле во можност да ги надминете. Ќе го направите и она што се чини невозможно да се направи.
Во лошиот хороскоп, Меркур ќе интензивира некои лоши карактеристики како склоност кон криминал, интриги, склоност да размислувате и да постапувате секогаш со лоши намери, како и опсесија со секс и нагласена љубомора односно недоверба кон другите.

На Овновите, оваа позиција на Меркур им носи претежно добри приходи, на Биковите двојни врски, но и можност за брак, на Близнаците претежно добри работни места, на Раковите успеси во разни комплицирани ситуации, на Лавовите решавање проблеми со недвижнини, на Девиците добивки и патувања.

На Вагите добри финансии, снаодливост и успех на Скорпиите, можност за  пласирање идеја или производ на Стрелците, независност и економски успех на Јарците, на Водолиите придобивки во кариерата и на Рибите патувања и можност да ги сфатат  грешките и да ги поправат.


 

Leave a Reply