СКАНДАЛОЗНА ПОНУДА: Sвезда на YouTube нуди голи слики на секој што ќе гласа за Бајден

YouTube ѕвездата, Tana Mongeau, направи профил на платформата „OnlyFans“, преку која ќе испраќа свои разголени слики до секоја личност која ќе докаже дека гласала за  Џо Бајден на претстојните претседателски избори во САД.

Секој претплатник кој ќе и испрати доказ дека гласал за Бајден, како „благодарам“ ќе добие нејзина разголена фотографија.

Според американските медиуми, нејзиниот профил наскоро бил преплавен со пораки, но корисниците на Твитер ја потсетиле дека митото на луѓето да гласаат се смета за кривично дело.

Sputnjik

Leave a Reply