Направете ЕСЕНСКИ ПИЈАЛОК: Циметот е задолжителен, а бактериите ќе ги снема


Циметот дефинитивно е омилениот зачин кога надвор имаме пониски температури.

 

Овој волшебен зачин помага во борбата против бактериските и габичните инфекции, па  на сите ни е очајно потребен. Еве како да си го направите омиленото смути што можете да го консумирате секој ден.

 

Смути со јаболко и цимет

 

Состојки:

  • 2 јаболка
  • 2 лажички цимет
  • 1/2 чаша кисело млеко
  • 1 лажичка ленено семе
  • 100 мл бадемово млеко

 

Leave a Reply