Мажот роден во овој хороскопски знак е верен како куче, но нема да ви прости една работа


Ако барате маж кој никогаш нема да погледне во друга, нека вашиот избор биде најнежниот претставник на водните знаци во хороскопот.

Не е тешко да се вљубите, но голем предизвик е да го оставите срцето и довербата на една личност. За многумина е тешка дури и самата помисла дека некој близок може да ве изневери, а ако им се верува на астролозите, со еден хороскопски знак, најмала е шансата да завршите измамени и со скршено срце.

Станува збор за личноста родена во знакот на рак, што е еден од најверните хороскопски знаци. Тој е емотивен, ранлив, сочувствителен и прилично недоверлив, така што нема да се отвори толку лесно пред „другата половина“. Но, откако ќе се увери во длабочината на вашите чувства, можете да бидете сигурни дека тој ќе биде ваш до крајот на животот.

Раковите се стремат кон сигурност и трајна врска, а истото ќе го очекуваат и од партнерот. Единствениот начин да не успее вашата емотивна врска со маж роден во знакот на рак е да го изневерите – и светот да го превртите за него, тој нема да ви прости.

Меѓу останатите знаци кои не сакаат да „шараат“ се мажи родени во знакот на Бик, Вага и Девица. Биковите сакаат стабилност и се многу сигурни, Вагите се родени борци за правда, а традиционалните Девици се исклучително трпеливи и подготвени да направат извонредни напори да ја направат емоционалната врска што подобра и поквалитетна.

Извор: telegraf.tv


 

Leave a Reply