Сомнителни 72 часа – лапсус на докторот на Трамп или вистината?

 


Лекарите на претседателот Доналд Трамп велат дека поминале 72 часа откако му е
дијагностициран Ковид-19, односно дека тоа се случило во средата, што не се совпаѓа
со она што беше претходно објавено, пишува Гардијан.
„Само 72 часа по дијагностицирањето, првата недела од Ковид е најкритична во
утврдувањето на веројатниот тек на болеста“, изјави на прес-конференција лекарот на
Трамп, Шон Конли.
Извор: Tanjug


 

Leave a Reply