ПРЕСЛАТКО: Принцот ПРВ ПАТ прозборе во јавноста и сите ЗАНЕМЕА!


Кенсингтонската палата објави прекрасно видео во кое славниот Дејвид Атенборо одговара на прашања на принцезата Шарлот и принцовите Џорџ и Луис.

 

Најголеми симпати освои малиот Луис, чиј глас за прв пат го слушна јавноста!
Најстариот Џорџ (7) облечен во црвена поло маица, со рацете зад грб, прв го постави прашањето:

 

„Кое животно мислите дека ќе изумре следно?“, праша загрижено.

 

Познатиот биолог убаво му објасни дека тоа не мора да се случи и дека повеќе животни нема да изумрат ако луѓето се обидат и го спречат тоа.

 

Следната беше принцезата Шарлот која праша:

„Драг Атенборо, сакам пајаци, дали и вие ги сакате?“

 

По деталниот одговор од Сер Атенборо на прашањето за петгодишната принцеза, за прв пат се појави најмладиот принц Луис, кој има само две години.

 

Сер Дејвид Атенборо минатиот месец ја посети Кенсингтонската палата, а по тој повод, Вилијам и Кејт и нивните деца премиерно го погледнаа неговиот нов филм. Видеото е снимено токму тогаш.

 

Leave a Reply