Дизни го најави продолжението на „Кралот лав“


„Кралот лав“, постигна голем успех во кино салите минатата година и заработи околу 1,6 милијарди долари. Во тој долгометражен цртан филм, гласовите ги позајмија голем број sвезди, вклучувајќи ја и Бијонсе.

Дизни објави дека ќе снима продолжение на филмот „Кралот лав“ во 3Д, во режија на Бери Џенкинс, режисерот на филмот „Месечина“.

Од Дизни не соопштуваат други детали, додека Џенкинс изјави дека негов сон бил да работи со таа компанија.

 

Извор: b92.net


 

Leave a Reply