Бред Пит одбил улога во која би заработил 250 милиони долари


Холивудскиот актер Бред Пит постигнува успех со секоја своја улога. Тој сè уште е еден од најбараните актери, но глума не го привлекува толку многу. Тој ја одбил главната улога во филмот „The Matrix“, за која би заработил повеќе од 250 милиони долари, пишуваат странските медиуми.

 

Неговото последно појавување во филмот „Once Upon a Time in Hollywood“ ги воодушеви режисерите, кои покрај него, за снимањето викнаа и многу други познати актери. И покрај финансиската можност што малкумина би ја одбиле, Бред направи пауза во глумата.


Странските медиуми пишуваат дека тој и се посветил на врската со германскиот модел Никол Потуралски. Како дополнителна причина, тој изјави дека не може да се замисли во таква улога и дека тоа место треба да го заземе некој друг.

 

Инаку, минатата година Бред изјави дека се повлекува од сцената и дека е посветен на семејниот живот и работи на проекти.


– Стојам зад камерата како продуцент и уживам, но работам се помалку и помалку. Верувам дека ова е навистина работа за помлад човек. Не мислам дека има значителни делови за постарите ликови, но едноставно чувствувам дека тоа е природно. Постои природна селекција за секого – изјави Пит за списанието GQ.


Бред Пит се прослави во средината на 90-тите години на минатиот век, а во 2014 година доби Оскар за филмот „12 години ропство“.

 

Извор: 24sata.hr


 

Leave a Reply