Доналд и Меланија Трамп позитивни на коронавирус

Трамп на својот твитер профил објави дека тој и првата дама на САД се тестирале позитивени на коронавирусот и дека веднаш влегуваат во карантин.

Се претпоставува дека заразата потекнува од неговата советничка, 31-годишната Хоуп Хикс, за која е веќе познато дека има коронавирус. Доналд Трамп и Меланија немаат симптоми, и карантинот ќе го поминат во Белата куќа

Трамп има 74 години и спаѓа во ризичната група на заболени со коронавирус.

Leave a Reply