Домашен сируп од лимон кој максимално го зајакнува имунитетот


Се подготвува брзо, а вашето тело ќе ви биде благодарно.


Состојки:
• 3 лимони
• 40 гр лимонтус
• 1,5 л вода
• 2 кг шеќер


Подготовка:
Измијте го лимонот добро, а потоа исцедете го сокот. Кората од лимонот, сварете ја во вода, ставете го шеќерот и варете уште малку. Во разладениот пијалок додадете го сокот од лимонот и лимунтусот. Извадете ја кората и пијалокот ставете го во шишиња.


 

Leave a Reply