ФОТОГРАФИЈА ОД СВАДБА ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Еден детал предизвика „хаос“!

 

 

Фотографија од една свадба стана хит на социјалните мрежи, а кога добро ќе ја погледнете, ќе сфатите и зошто. Имено, на оваа свадба се појавила поранешната девојка на младоженецот, но тоа не е причината зошто луѓето се лути. Девојката ќе ја препознаете на фотографијата, затоа што е облечена скоро исто како невеста, што предизвикало бес меѓу гостите.

На повеќето невести не им се допаѓа кога некоја девојка ќе се појави во бел фустан на нивната свадба, уште помалку во бел фустан да се појави поранешната девојка на нивниот сопруг.

Фотографијата на социјалните мрежи ја објави сестрата на младоженецот, која над лицето на оваа гостинка, залепила слика на кловн.

„Буквално ќе беше подобро да облечеше костим за капење отколку да го направи ова“, е еден од коментарите, а други велат дека „таа сигурно премногу ја мрази невестата па го направила тоа“.


Кое е вашето мислење за овој непристоен потег?Извор: mondo.rs

Leave a Reply