Tom Hardy е новиот James Bond?

Според британские медиуми, актерот Tom Hardy е новиот James Bond.
Британецот е фаворит за новиот агент 007, а неговиот избор се очекува да биде
официјално потврден по премиерата на „No Time To Die“, петтиот и последен филм во
кој Daniel Craig го игра James Bond, пишува Daily Mail.
Премиерата на „No Time To Die“, е закажана за средината на ноември.
Hardy е најпознат по соработката со режисерот Christopher Nolan и улогите во
филмовите Star Trek Nemesis, Mad Max: Fury Road, The Dark Knight Rises, Inception,
Dunkirk, Venom.

Извор: 24sata.hr

Leave a Reply