Хороскоп за цела недела од 21 – 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци

Хороскопот за недела од 21 – 27 септември 2020 година за сите знаци на Зодијакот обезбедува напорен период. Многу луѓе чекаат решавање на важни случаи, воведување интересни проекти и судбоносно запознавање. Прочитајте го хороскопот за седмицата од 21 до 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци да знаат што точно да очекуваат.

Овен (21 март – 20 април)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември  2020 година  за Овен 

Оваа недела Овните треба да ги стават сите свои работи и да поминат доволно време со својот партнер. Осамените претставници на овој знак ќе имаат продуктивен период, затоа не грижете се за удобноста на личниот живот.

Овните треба да научат да ја одбиваат помошта на пријателите, бидејќи тие можат добро да ве искористат за свои цели. Не занемарувајте ги сопствените приоритети, направете ја атмосферата околу вас пријатна.

Покрај тоа, треба добро да размислите за својата иднина: дали сте навистина со оние луѓе кои ќе ве поддржат во сè?

Поволен ден:  21 септември
Неповолен ден:  26 септември

Бик (21 април – 20 мај)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година за Бик

Обидете се со нов поглед на вашите работни односи што влијаат на вашата благосостојба. За да не бидете постојано во напнатост – држете се на дистанца. Следете ги вашите желби и одржувајте сè во рамнотежа.

Не го поминувајте целото слободно време на работа. Запомнете дека треба да се одморите и да ја вратите изгубената енергија. Спортувајте, прошетајте на чист воздух, започнете со медитација итн.

За време на викендот, вашите желби ќе се совпаднат со вашите можности. На вашите најблиски многу им недостигате, затоа обрнете повеќе внимание на нив. Верувајте им на ѕвездите – тие ќе ве доведат до успех. 

Поволен ден:  22 септември
Неповолен ден:  21 септември

Близнаци (21.05 – 21.06)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година  за Близнаците

За да остварите нови познанства, прво мора да ја завршите старата врска. Кој има нерешено станбено прашање – има одлична можност да се справи со тоа. Ве чекаат преговори за купување и продажба.

Поминете ја неделата со умерено темпо, како и бидете будни. Брзањето може да предизвика проблеми во бизнисот. Може да има неочекуван пресврт на настани што може да ве изненадат.

Одморете се за време на викендот за да работите на вашите грешки. Размислете како можете да го подобрите вашиот живот. Направете список со обврски и запишете што треба да направите. Покрај тоа, не заборавајте за остатокот.

Поволен ден: 22  септември
Неповолен ден:  24 септември

Рак (22 јуни – 22 јули)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година  за рак

Ракот чека прекрасен почеток на денот. Bие можете да добиете заслужена награда, да поминувате време со пријателите и роднините и да ги полните батериите за цела недела.

Во средината на неделата, можете да ставите крај на контроверзните проблеми и да го започнете патувањето за освојување нови височини. Совети од астролозите – не подлегнувајте на провокации и не донесувајте независни одлуки.

За време на викендот, вашите планови се безбедни, па можете безбедно да ги направите планираните работи. За време на викендот веројатно ќе имате дополнителни пари. Обидете се да ги потрошите паметно.

Поволен ден:  27 септември
Неповолен ден:  25 септември

Лав (23 јули – 23 август)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година  за Лав

Оваа недела не чека најдобрата финансиска состојба на Лавовите, а на работа може да се појават непријатни ситуации. Сепак, многу наскоро сè ќе се промени на подобро, затоа не грижете се. 

Забавувајте се себе си и вашето семејство и активна рекреација. Направете план за блиска иднина. Исто така, не го одложувајте склучувањето важни договори за викендот. Важната работа мора да заврши до петок.

За време на викендите ќе биде корисно да се забавувате со пријателите и да стекнувате нови познанства. Можеби имате интересна понуда со ново работно место. 

Поволен ден: 26 септември
Неповолен ден:  23 септември

Девица (24.08 – 23.09.)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година  за Девица

Девицата има уште многу работа, па оваа недела е совршено време да се реши сè. Конечно, дојде време кога ќе можете да ги завршите поправките. Не се откажувајте од службени патувања. Можно е да запознаете интересни луѓе. 

Менаџментот ќе ги забележи вашите напори, па финансиската награда ќе пристигне наскоро. Ве очекуваат пријатни изненадувања и нови хобија. 

Вашата благосостојба може значително да ја подобри комуникацијата со семејството и децата. Ќе почувствувате хармонија на телото и духот. 

Поволен ден:  25 септември
Неповолен ден:  24 септември

Вага (24 септември – 23 октомври)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година за Вага

Судбината веројатно ќе ве тестира за силата, но ќе надминете многу препреки само кога не обрнувате внимание на озборувања, гласини и критики. Обидете се да не одбивате помош за оние на кои им е потребна. 

Држете се до златното правило во текот на целата недела. Не бидете тажни и не брзајте, и тогаш сè ќе излезе за најдобро за вас.

Поминете го викендот со семејството, патувањата и малите животни радости. Ќе уживате во рутинскиот дел од животот, за кој секогаш нема доволно време во работните денови. 

Поволен ден : 24 септември
Неповолен ден:  23 септември

Шкорпија (24 октомври – 22 ноември)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година  за Шкорпија

Скорпиите конечно да се простат од минатото за мирно да уживаат во сегашноста. Премногу се грижите за тоа што не треба да ве вознемирува. Покрај тоа, време е да разберете кој заслужува да биде со вас и од кого е подобро да заминете. 

Ќе имате прилично активен период кога ќе треба да решите голем број случаи. Сепак, ова не е причина целосно да се дистанцирате од најблиските, бидејќи нивните животи исто така можат да се променат за време на вашето отсуство.

За време на викендот, работете на самодисциплина. Ѕвездите советуваат да се грижите за внатрешната состојба и да ги обновите своите енергетски ресурси. 

Поволен ден:  27 септември
Неповолен ден:  30 септември

Стрелец (23 ноември – 21 декември)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година  за Стрелец

Оваа недела ќе бидете подобри. На работа работите ќе одат нагоре. Ќе добиете пофалби и комплименти. Ѕвездите советуваат да не ги одложувате работите, туку да се справувате со нив и да ги завршите до крај, бидејќи ќе имате целосна енергија. 

Астролозите препорачуваат да започнете да заштедувате пари. Во иднина, ќе имате трошоци за кои одложените средства ќе ви бидат корисни. Ако е можно, ослободете се од непотребните работи што не ви прават ништо добро.

Викендот ветува дека ќе биде ефективен. Ќе има многу состаноци кои ќе ви помогнат да одите напред. Ѕвездите исто така советуваат да се занимаваат со саморазвој и да купите нови книги. 

Поволен ден:  21 септември
Неповолен ден:  25 септември

Јарец (22 декември – 20 јануари)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година  за Јарец

Оваа недела, Јарците ќе им оди од рака се. Меѓутоа, ако сакате да успеете – мора да работите малку повеќе. 

Не заборавајте за правилна исхрана. Долго време ви требаше да ја прилагодите вашата исхрана и да заборавите на ноќните „закуски“, доколку не сакате да одите на лекар подоцна. За да заштедат приход, Јарците треба да научат да штедат.

За време на викендите, од ѕвездите им се препорачува да посетат веб-работилници или работилници. И не заборавајте да се одморите. На пример, пронајдете добар филм и поминете сабота или недела навечер гледајќи возбудлив трилер.

Поволен ден : 27  септември
Неповолен ден:  26 септември

Водолија (21 јануари – 20 февруари)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година  за Водолија

Ако одржувате добри односи со колегите, ќе можете да стекнете кредибилитет. Долгорочните проекти играат важна улога во ова. Ќе имате нови пријатели. Сепак, бидете повнимателни, бидејќи може да има некоја личност во близина што ќе ја искористи вашата љубезност за свои цели.

Љубомората честопати ќе предизвика скандали во вашето семејство, барајте каков било компромис. За да работите околу оваа ситуација, работете заедно.

За време на викендите ви треба одмор и слободно време за да бидете сами со себе. Размислете за сè што се случува околу вас и извлечете вистински заклучоци. Смиреноста и самодовербата ќе помогнат да се прифатат вистинските одговори.

Поволен ден:  26 септември
Неповолен ден:  24 септември

Риба (21 февруари – 20 март)

Хороскоп за недела од 21 - 27 септември 2020 година за сите хороскопски знаци
Хороскоп за недела од 21 – 27 септември 2020 година  за Риби

Рибите оваа недела ќе бидат најдобри во организирањето вештини. Можете лесно да одвоите време што е можно поефикасно, да ставите сè во ред и да се справите со комплексни прашања. 

Благодарение на вашиот успех, ќе се чувствувате сигурни и задоволни. Ова ќе ви помогне да одржите добро расположение и да ги подобрите односите со другите. 

За време на викендот, ѕвездите препорачуваат да одите на одмор. Целосната релаксација ќе ве наполни со позитивни емоции и енергија за следната недела. 

Поволен ден:  23 септември
Неповолен ден:  26 септември

https://lifestyle.24tv.ua/goroskop-na-tizhden-21-09-2020-po-27-09-2020-goroskop-vsih-znakiv_n1417928

Leave a Reply