ШОКАНТНО И СМЕШНО: Еве што пребаруваат жените на Google

За повеќето луѓе, Google е првото место кога пребаруваат нешто. Ако треба да знаете како да стигнете некаде, можете да изгуглате. Гуглате и прашања за кои луѓето мислат дека се толку глупави што не сакаат другите да знаат дека ги бараат одговорите за нив.
Жените имаат многу прашања, што значи дека и често се на Google. И СИГУРНО Google ќе им помогне да гo најдат одговорот.

Еве некои од најнеобичните пребарувања кои сигурно ќе ве насмеат, ќе ве изненадат, а може и да ве шокираат. Со среќа – „What happens on Google, stays on Google“.

 1. Дали може да се купи вино во буре?
 2. Како можам да си ја скратам косата?
 3. Симпатични тетоважи на прстите
 4. Дали куклите на надувување се сметаат за патници во автомобилот?
 5. Колку мачки се премногу мачки?
 6. Каде можам да купам еднорог?
 7. Дали можам да забременам?
 8. Ми доцни менструацијата, дали сум бремена?
 9. Дали е нормално да се има менструацијата еднаш месечно?
 10. Како да изгубам килограми преку ноќ?
 11. Самите си се гуглаат
 12. Како да “тверкам”?
 13. Дали мојот дечко ме изневерува?
 14. Како да стекнам повеќе следбеници на социјалните мрежи?
 15. Дали согорувам калории со ослободување гасови?

Извор: krstarica.com

Leave a Reply