ТРАНСФЕРИ И ШПЕКУЛАЦИИ– 16 септември 2020 година

Един Џеко на чекор до Јувентус

Приказната за трансферот на Един Џеково Јувентус повторно е активна, пренесува Фабрицио Романо и додава дека босанскиот напаѓач договорил сè со клубот од Торино.Освен тие вести, ситуацијата е иста како и вчера. Џекого чека АркадиушМилик да се договори со Рома и да го напушти Наполи за да може Рома да го продаде на Јувентус.

 

Барселона мора да се продава

Роналд Куман изјави дека Барселона прво мора да продаде неколку играчи за да го донесе Мемфис Депај од Лион, пишува „Гол“.Депај се поврзуваше со Барселона веќе некое време, претходно се пишуваше и дека зделката е при крај, но се чини дека Барселона има финансиски проблеми кои допрва треба да се решат.

 

Од Арсенал во Астон Вила

Емилијано Мартинез е нов играч на Астон Вила откако пристигна од Арсенал за 20 милиони евра. Тој беше официјално претставен денес, а клубот ја објави соработката на социјалните мрежи.

 

Реџајлонво Тотенхем

Покрај аранжманот за размена Бејл-Али, Тотенхем и Реал Мадрид веќе договорија уште една зделка. Серхио Реџајлон ќе се пресели од Реал Мадрид во Тотенхем за 30 милиони евра.Тотенхем покрај тоа што се договори со Реал, се договори и со фудбалерот кој ќе потпише договор до 2025 година, а се согласил и Реал да може да го откупи за 45 милиони евра, доколку тој сака.

 

Размена помеѓу Реал и Тотенхем

Реал Мадрид и Тотенхем договараат интересна размена на играчи. Тотенхем сака во Лондон да го врати Герет Бејл, кој е отпишан во Реал, а Мадриѓаните би сакале преку овој договор да го доведат Деле Али во Мадрид.Менаџерот на Бејл, ЏонатанБарнет неодамна потврди дека преговорите се во тек, а англиски Телеграф пишува дека Тотенхем е подготвен да го смени Али за Бејл.

 

Арсенал продаватројцафудбалери

Сеад Колашинац, Матео Гендузи и Лукас Тореира се фудбалери кои Арсенал ги стави на трансфер листата и тој сака што побрзо да ги продаде, пишува англиски Мирор.
Микел Артетане ги сака повеќе во тимот, а Арсенал од нивната продажба сака да заработи пари, кои би го вложиле пред крајот на преоданиот период.

 

Баерн сака повторно играч на Челзи

Баерн повторно бара начин да го донесе КалумХадсон-Одои. Го сакаа уштедодекаНико Ковач им беше тренер, а сега повторно покажаа интерес, пишува Дејли меил.
На негово место го донесоаЛеројСане, но Хадсон-Одои и понатаму им е интересен, особено сега кога Челси ја зголеми конкуренцијата во нападот со силни засилувања, па не е сигурно дека ќе има редовна минутажа во Лондон.

Освен Баерн, ситуацијата околу Одои ја следи и Јувентус, кому исто така итно му е потребен нов играч во нападот, бидејќи сезадоволни од Даглас Коста и Федерико Бернардески на крилнитепозиции.

Leave a Reply