Сакате да си купите Диносаурус? Аукциската куќа Кристис планира да продаде скелет на диносаурус

Британската аукциска куќа „Кристис“, на почетокот на октомври, планира да продаде скелетот на еден од најголемите познати тираносауруси, соопшти денеска компанијата.

Диносаурус познат како „СТЕН“, e стар приближно 67 милиони години, a беше откриен во 1987 година во Јужна Дакота од страна на аматерскиот палеонтолог Стен Секрисон, објави Ројтерс.

 

Leave a Reply