Почина таткото на Бил Гејтс

Бил Гејт постариот, адвокат и татко на основачот на Мајкрософт Бил Гејтс, почина на 94 години. Гејтс, кој имал Алцхајмерова болест, починал во својот дом во сојузната држава Вашингтон.

Leave a Reply